زالودرمانی چیست-عوارض زالو درمانی-

گاهی بیماری ها ساده تر از آنچه که فکرش را می کنیم درمان می‌شوند. راه هایی مفید و کم هزینه و در عین حال موثر که زالودرمانی یکی از آنهاست. زالو هم مانند حجامت خون های آلوده بدن را مکیده و به این ترتیب آن را از بدن خارج می‎‌کند. البته فقط از نوع خاصی از زالو ها برای درمان استفاده می‌شود. در بزاق زالو حدود ۱۰۰ ماده وجود دارد که هیرودین یکی از آنهاست. هیرودین باعث انعقاد خون می‌شود و قادر است لخته های خونی را تجزیه و آن را رقیق کند. با زالو می‌توان بسیاری از مشکلات و بیماری ها را درمان نمود. در ادامه ضمن اشاره به این بیماری ها، نکات ضروری زالو درمانی و موارد منع آن بیان می‌شود.

بیماری هایی که زالودرمانی به کمک شان می‌آید

۱- درمان ریزش مو و مشکلات پوستی

یکی از کاربردهای زالو، درمان ریزش مو است. زالو خون را مکیده و آن را به سطح پوست می‌رساند و باعث خون رسانی به پیاز مو می‌شود. به اغین ترتیب با ایجاد گردش خون بیشتر در سر و تغذیه شدن موها، موها قوی و پرپشت شده و ریزش آن هاقطع می‌شود.

زالو فقط خون فاسد را جذب می کند و در درمان بیماری های پوستی مزمن، درمان جوش و دمل های صورت موثر است.

۲- بیماری های قلبی

زالو مانند یک آنژیوی طبیعی عمل می‌کند. این حیوان مکنده با مکیدن خون، خون را در بدن به جریان می‌اندازد و باعث بهبود گردش خون و بهبود التهاب می‌شود. این اتفاق از گرفتگی عروق و عوارض ناشی از آن پیشگیری می‌کند. تجربه ثابت کرده است گردش خون افراد مبتلا به بیماری قلب بعد از این روش درمان، بیشتر و بهتر شده است.

۳- دیابت

دیابت یکی از بیماری هایی است که در گردش خون اختلال ایجاد می‌کند و زمانی که شدت بیماری زیاد باشد خون غلیظ تر شده و به بعضی از قسمت های بدن نمی‌رسد. این مساله می‌تواند منجر به از کار افتادن و در نهایت قطع آن عضو یا اعضا شود. اینجاست که زالو به کمک دیابت آمده و می‌تواند از قطع عضو پیشگیری کند. هیرودین موجود در بزاق زالو جلوی لخته شدن خون را گرفته و خون را رقیق می‌کند. موارد متعددی در ایران و سایر کشورها گزارش شده است که به کمک زالو، موفق به احیای عضو شده و توانسته اند جلوی قطع شدن آن را بگیرند.

عوارض زالو درمانی- فواید زالودرمانی- زالودرمانی چیست
زالو درمانی برای احیای عضو از کار افتاده

۴- سرطان

سرطان ریه یکی از بیماری هایی است که اگر از زالو استفاده شود، احتمال بهبود در آن زیاد است. البته این روش قادر به درمان همه نوع سرطان نیست و حتی در مواردی ممکن است نتیجه عکس داشته باشد مثلا این روش برای مبتلایان به سرطان خون توصیه نمی‌شود. بنابراین در این موارد باید به یک پزشک طب سنتی حاذق مراجعه نمود.

۵- جراحی زیبایی

پس از انجام بعضی از عمل های جراحی زیبایی، احتمال لخته شدن خون وجود دارد. در این موارد برای پیشگیری از لختگی از زالو استفاده می‌کنند. جراحی هایی مانند جراحی زیبایی بینی، پیشانی، سینه، گونه و انگشتان دست و پا از جمله این عمل های جراحی است. استفاده از زالو در این شرایط باعث جریان خون بیشتر و بهتر در عضو جراحی شده می گردد و از ایجاد لخته خون جلوگیری می‌کند. همچنین باعث می‌شود عضو جراحی شده سریعتر درمان شود.

سایر بیماری هایی که با زالو می توان آنها را درمان نمود

بیماری هایی مانند دیسک، سردرد ناشی از مشکلات گردنی، خار پاشنه، کیست مویی، وزوز گوش، اختلال جریان خون چشم، بیماری های وریدی مانند واریس، بیماری های التهابی اعضای داخلی بیماری هایی است که می‌توانند به این شیوه درمان شوند.

افرادی که زالو درمانی برایشان مضر است

 • افراد زیر دو سال و بالای ۶۰ سال
 • زنان باردار
 • افراد با طبع خیلی سرد
 • مبتلایان به نفخ و ضعف معده
 • افراد مبتلا به یبوست
 • مبتلایان به هر نوع بیماری گوارشی
 • افراد مبتلا به مشکل خود ایمنی و نقص سیستم ایمنی
نکات زالو درمانی-عوارض زالو درمانی-
زالو برای چه کسانی مضر است؟

نکات ضروری برای استفاده از این روش

 • اگر مبتلا به بیماری هستید که با مشکل انعقاد خون در ارتباط است این مساله را حتما با پزشک طب سنتی خود در میان بگذارید.
 • در زمان عادت ماهیانه نباید از این روش استفاده شود.
 • پیش از زالو درمانی بدن باید پاکسازی شود. در غیر این صورت محل زخم بدتر و مشکل شدیدتر می‌شود. از این رو همواره به پزشک حاذق و باتجربه مراجعه نمایید.
 • افراد هموفیلی،مبتلایان به سرطان خون و سایر بیماری های خونی پیش از استفاده از این شیوه درمانی، باید این مساله را با پزشک خود مطرح کنند.
 • زالو اگر در محیط ناسالم پرورش یافته باشد، ناقل بیماری است بنابراین مراجعه به مراکز معتبر برای این کار، ضروری است.

 


نکته: همانطور که در این مقاله به دفعات ذکر شد برای زالو درمانی حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید. زیرا افرادی هستند که بدون داشتن دانش و تخصص و تنها به قصد سودجویی دست به این کار می‌زنند. یکی از خطراتی که در این مواقع ممکن است پیش بیاید استفاده از زالوهایی است که اصلا جنبه درمانی ندارند. این زالوها که شباهت زیادی به زالوهای درمانی دارند و تشخیص آنها تنها کار افراد متخصص است، ممکن است سمی باشند و با واردکردن سم به بدن، باعث بروز مشکلات و بیماری شده و حتی خطر مرگ را به دنبال داشته باشد.


عوارض احتمالی

 • در صورت استفاده نابجا و بدون تجویز متخصص و بدون آگاهی کافی، ممکن است بیمار به ورم، دمل، غش و سستی، خونریزی، تب و زخم های بدخیم دچار شود.
 • اگر هنگام درمان مشکلی پیش بیاید، خون از محل درمان به بیرون تراوش کرده و زخمی که به‌وسیله‌ی دندان‌های زالو ایجاد شده، بسته نمی‌شود. گاهی‌اوقات هم زالوها سعی می‌کنند از نقطه‌ی دیگری از بدن که نیاز به درمان ندارد، خون بمکند. این وضعیت باعث می‌شود فرد بی‌جهت خون از دست بدهد.
 • گاهی‌اوقات افراد به بزاق دهان زالو حساسیت دارند.

 

در این مقاله دانستیم زالو قادر به درمان چه بیماری هایی است؟ این شیوه درمانی طب سنتی برای چه افرادی مضر است؟ چه عوارضی ممکن است داشته باشد و چه نکات ضروری را باید رعایت نمود. بنابراین حالا که اطلاعات لازم در این مورد را کسب کرده اید تنها کافیست یک مرکز معتبر برای انجام این کار پیدا کنید تا با مراجعه به آن مرکز تحت درمان قرار گرفته و نتیجه مطلوب را کسب کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.